Студенти київського університету проходили практику у ГО “КОГОРТА”

Нещодавно дві студентки четвертого курсу факультету психології спеціальності «Соціальна робота» пройшли двомісячну практику в ГО «Когорта». Вони поділились своїми враженнями про організацію. 

Дівчата відзначають, що отримали багато досвіду у процесі створення безпечного та інклюзивного простору для груп ризику, які найбільше потребують соціальної підтримки.

“Ми були вражені відданістю та ентузіазмом співробітників «Когорти». Директорка організації, зокрема, була джерелом натхнення з її великим досвідом і знаннями у сфері здоров’я та благополуччя трансгендерних людей. Протягом стажування ми мали змогу спостерігати та брати участь у різних аспектах роботи організації. Наш досвід роботи в організації навчив нас важливості створення безпечного та інклюзивного простору для груп ризику, які є основними клієнтами соціальної роботи. Ми стали безпосередніми свідками боротьби та дискримінації, з якими стикаються трансгендерні люди, а також ролі, яку відіграють соціальні працівники та різноманітні фахівці у підтримці їхнього благополуччя. Важливо, щоб ми продовжували відстоювати права та гідність ЛГБТК+ людей і забезпечували їм доступ до ресурсів та послуг, необхідних для процвітання”, — розповідають дівчата.

Як поділилися практикантки, їх наступні кроки у професійній діяльності будуть націлені на протидії дискримінації та уставленню соціальної справедливості.

“З точки зору впливу на розвиток соціальної роботи в Україні, наше стажування в організації дало нам безцінний досвід і знання, які ми можемо використати в нашій майбутній кар’єрі. Ми дізналися про важливість культурної компетентності та чутливості у наданні послуг транс*громаді, а також про цінність спільних та міждисциплінарних підходів у вирішенні складних соціальних питань. Крім того, наш досвід роботи  підкреслив необхідність підвищення рівня обізнаності та освіти з питань ЛГБТК+ в Україні. Незважаючи на певний прогрес, досягнутий за останні роки, дискримінація та насильство щодо ЛГБТК+ залишаються серйозною проблемою. Як соціальні працівники, ми несемо відповідальність за протидію дискримінації та сприяння соціальній справедливості, і «Когорта» надала нам інструменти та натхнення для цього”, — поділилась одна зі студенток.

Практикантки висловили нам багато слів вдячності! А ми неймовірно їм вдячні за цікавість до нашої робота та розитку транс*спільноти в України. Звісно, раді ще запросити студентів приєднатися до нашої команди, щоб допомогти досягти нових Перемог для української транс*спільноти.