У Львові пройшла конференція для медиків про транс*компетентну медицину

Раді поділитись важливою подією для української транс*спільноти, яка відбулося у Львові.

У рамках проєкту Транс карта відбулась конференція для медичних працівників_ць Львівщини на тему «Транскомпетентна медична допомога: існуючі та інноваційні підходи у наданні послуг транслюдям». Захід організували ГО «Когорта» та ВБО «Конвіктус Україна» з підтримки фонду Елтона Джона, ЄКОМ та МФБ «Альянс громадського здоров’я».

У заході взяли участь більше 30, лікарів, медичних працівників_ць, транс*людей, представників державних органів в сфері охорони здоров’я, громадських організацій та благодійних фондів.

Протягом насиченого дня учасники події обговорювали досвід надання медичних послуг транс*людям, впровадження в Україні МКХ-11 та депатологізацію трансгендерності, аналізували клінічні протоколи лікування, толерантність надання медичних послуг та багато іншого.

Окрім цього, на конференції була презентована «8-х Стандартів допомоги трансгендерним та гендерно різноманітним людям» від WPATH. Як ми вже розповідали, в оновленому документі визначені медичні потреби небінарних людей, описаний механізм зворотного медичного переходу для трансосіб та визначена транскомпетентна медична допомога підліткам.

Звісно зібрали свіженькі відгуки😉

Олена Павлишин — представниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради:

«Дякую за запрошення. Потрібно налагоджувати співпрацю транс*спільноти та лікарів. Ми, зі свого боку, готові поширювати освітні програми та програми, які корисні для спільноти».

Микита — лікар-сексолог:

«Дуже потрібно підвищувати видимість спільноти. Налагоджувати контакт спільноти з лікарями задля загального взаємного розуміння».

Емілія Коваленко — транс*дівчина, координаторка ГО «Когорта» у Західному регіоні:

«Зі свого боку, пропоную створення більшої кількості інформації для лікарів щодо роботи з транс*спільнотою. В онлайн ресурсах, поліграфічних виданнях».

Олександр Данковський — представник транс*спільноти:

«Дякую за запрошення та можливість поспілкуватися з лікарями віч-на-віч в атмосфері взаємного розуміння. З однієї сторони, розуміння лікарів, що транс*люди — це просто люди, пацієнти зі своїми потребами. І, з боку спільноти, розуміння, що ж насправді велика кількість лікарів до яких можна звертатися і це дуже на користь спільноті. Такі заходи дуже важливі для спільноти».

Раді влаштовувати надихаючі зустрічі, які ініціюють нові продуктивні знайомства. Підписуйтесь на наші сторінки в соціальних мережах, щоб першими дізнаватися про про наші заходи.