Відбулося підписання маніфесту

3 вересня 2021 року за ініціативою організаційного комітету КиївПрайд 2021 відбувся історичний момент!

Підписання спільного маніфесту!

Окрім ГО “Когорта” до маніфесту долучилися ще 15 громадських організацій з числа тих, які очолюють суспільний рух за рівність без розрізнення за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОҐІ), а також політичні сили України.

Маніфест залишається відкритим для підписання усіма зацікавленими організаціями та після Прайд Місяця, який 19 вересня завершиться Маршем Рівності, документ буде передано до відповідних органів влади для офіційного реагування та впровадження на практиці всіх висловлених у ньому вимог.

Маніфест Маршу Рівності – 2021

 • Країна для всіх.
 • Закони для життя.
 • Держава для безпеки!

Організовуючи Марш Рівності в столиці у знаковий рік 30-річчя нашої Незалежності, всі ми, громадянки й громадяни, які репрезентують голос українських спільнот на заходах КиївПрайду-2021, солідаризуємося довкола таких вимог на адресу обраного нами керівництва країни:

 1. Прийняти на осінній сесії парламенту урядовий законопроєкт № 5488, яким передбачено внесення змін до національного законодавства щодо боротьби з дискримінацією та впорядкування відповідальності за злочини, мотивовані гомофобією, трансфобією та іншими формами нетерпимості.
 2. Надати новий поштовх реформуванню правоохоронної системи, зокрема поліції, прокуратури та судової системи, — для забезпечення здатності розслідувати злочини, мотивовані нетерпимістю, встановлювати особи винних, призначати в судовому порядку невідворотнє покарання, а також попереджати вчинення таких злочинів.
 3. Знайти зважене законодавче рішення для того, щоби поставити перепону мові ворожнечі та унеможливити в публічному просторі заклики до дискримінації та насильства на адресу як ЛГБТІ+, так і інших упосліджених соціальних груп.
 4. Активізувати зусилля всіх органів влади на шляху до повного офіційного визнання в Україні у найближчій перспективі цивільних партнерств між людьми однієї документальної статі — партнерств, які є у нашому житті, але яких немає в наших законах.
 5. Піднести на найвищий щабель в українській державі напрям сімейної політики, розглянувши питання про створення центрального органу виконавчої влади, який опікуватиметься трьома спорідненими сферами — сімейною, демографічною та міграційною політикою.
 6. Явним чином визнати чинники СОҐІ (сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності) можливими підставами вчинення домашнього насильства — для протидії цій ганебній поведінці в українських сім’ях, задля захисту дітей, підлітків і дорослих від токсичності в родинних стосунках.
 7. Врахувати у сфері нормативного регулювання та на рівні практичного застосування, що в українських навчальних закладах чинники СОҐІ (сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності) є реальними підставами цькування (булінгу), — і внести відповідні змін до законодавства про освіту та до встановленого порядку реагування на випадки булінгу, щоби вивести їх із тіні та покласти їм край.
 8. Підвищити в системі охорони здоров’я увагу до епідемічного благополуччя спільнот ЛГБТІ+, психічного, сексуального й репродуктивного здоров’я, розширити стабільне державне й муніципальне фінансування якісних послуг громадського здоров’я для всіх ключових груп населення.

Закликаємо парламентські та позапарламентські політичні партії, різноманітні соціально-політичні сили, лідерок і лідерів громадської думки підтримати вимоги КиївПрайду-2021, активно просувати кожен із пунктів Маніфесту та злагоджено працювати разом зі спільнотами ЛГБТІК+, щоби під час прайд-заходів наступного, 2022 року, ми спільно могли констатувати прогрес України на шляху до повної громадянської рівності всіх наших співгромадян і співгромадянок.