Завершились вибори представника від транс*спільноти до Національної ради з питань протидії Туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Завершились вибори представника від транс*спільноти до Національної ради з питань протидії Туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Результати виборів наступні:

Усього: 58 голосів

Юлія Фамільєва – 44 голоси.

Олександра Павлюкова – 11 голосів.

3 голоси не були зараховані (2 голоси цисгендерних персон, 1 – заповнення з посилками).

Вибори проводилися ініціативною групою транс*людей за затвердженим Регламентом.

Далі документи виборів будуть передані до Секретаріату Національної Ради. З моменту затвердження, участь у роботі ради братиме Юлія Фамільєва.

Вона трансгендерна жінка, членкиня ГО «Когорта», керівниця проєкту з мобілізації спільноти транс*людей. З 2010 року була організаторкою мобілізаційних заходів, квартирників, інформаційних занять. В 2020 році стала авторкою та модераторкою ресурсів для транс*людей «Райдужне життя-Т». В 2022 році стала керівницею проєкту «Адвокація, інформування та мобілізація силами спільноти транс*людей України» у ГО «Когорта». Брала участь в організації та проведенні Транс*Форуму 2021, ЛГБТ консультації 2022 та тренінгів в сферах активізму і параюридичної допомоги.

Олександра Павлюкова стає альтернанткою представниці від транс*спільноти, тобто допомагатиме і буде заміщувати основну представницю у разі вимушеної відсутності. Вона трансгендерна жінка, лідерка ініціативної групи т*людей «T*South», комендатка шелтеру для т*людей у місті Одеса за підтримки OutRight International. З 2010 року розпочала волонтерську діяльність в «Асоціації ЛГБТ «ЛІГА», вела активну діяльність по утворенню місцевого активизму на базі організації. Приймала участь в ЛГБТ конференціях та тренінгах в сферах активізму та параюридичної допомоги.

Довідково:

Національна рада з питань протидії Туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу – це консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України, який забезпечує виконання Кабінетом Міністрів України функцій Національного координатора з виконання програм Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні.

Представленість і право голосу в обговореннях та ухваленні рішень цим органом мають представники різних спільнот. Ініціативна група вважає, що й участь транс*людей необхідна для контролю та забезпечення прийняття різноманітних змін та програм у тому вигляді, в якому вони будуть максимально корисні трансгендерним людям України.

НІЧОГО ДЛЯ НАС БЕЗ НАС!

Більше про діяльність ГО «Когорта» та життя транс*людей можна дізнатися на наших сторінках у соціальних мережах: INSTAGRAM та FACEBOOK.