Відбувся Перший Транс*Форум України

Перший Транс*Форум України в рамках 14-ї Національної ЛГБТІ-конференції відбувся!

Учасники та учасниці обговорили питання адвокації та об’єднались в робочі групи за трьома напрямками роботи та прийняли Резолюцію Форуму. Форум був організований та проведений за ініціативи ГО Когорта.

Під час роботи форуму представники партнерських організацій розповідали про основні напрями своєї роботи, найактуальніші напрями та потреби спільноти.

Зокрема, представник МОД «Партнер» Віталій Апанасенко доповів про роботу організації в регіонах, про послуги, що надаються та плани роботи на майбутній рік.

Виконавча директорка ГО «Когорта» Анастасія Єва Домані поділилася історією виникнення ідеї Плану Адвокації, наголосила на важливість медичного спектру послуг та представила основні напрями адвокаційної роботи за межами медичного спектру.

Наталія Журавльова, очільниця адвокаційної групи в проекті «Транс*Карта СЄЦА» анонсувала початок навчання у Школі лідерства для транс людей з ВІЛ, яка вже у грудні набиратиме перший склад учасників. На курсі, що складається з 14 тренінгів з різних тем планується висвітлення основних питань лідерства для транс-людей в контексті ВІЛ проблематики. Загалом на протязі 2022 року для навчання 40 майбутніх лідерів та транс-активістів залучатимуть спікерів з транс-спільноти.

Діана Сачура, координаторка напрямку роботи з транс людьми в ВБО «Конвіктус Україна» розповіла про початок роботи київського шелтеру для соціально незахищених транс-людей. Шелтер надає можливість тимчасового перебування транс* людей, які знаходяться у складних життєвих обставинах, також для їх потреб пропонується підтримка у вигляді набору засобів першої необхідності, продуктового кошика та консультації дружнього психолога. 

Тимур Лисенко, голова Правління «Когорти» представив основні напрями роботи з адвокації. Соціально-економічні, медичні та юридичні питання — основні розділи плану. Під час обговорення представником громадської організації «Прожектор» Віталієм Матвєєвом було запропоновано адаптувати міжнародний досвід та протоколи з гормонального блокування для підлітків для створення української версії протокола. Учасники та учасниці обговорили основні положення плану і визначили теми, у вирішенні яких можуть та бажають взяти участь. “Нічого для нас без нас”, — важливо, щоб політика держави відображала інтереси спільноти, відзначили учасники Форуму. 

Представниця МБФ «Альянс громадського здоров’я» Мирослава Андрющенко закцентувала увагу спільноти на важливості інформування про себе транс-персонами, донесення інформації про свій перехід, вміння правильно та безпечно презентувати себе.

Інна Ірискіна (Інсайт) розповіла про стан імплементації МКХ-11 в Україні, стосовно перекладу та подальшої адаптації до вимог законодавства України. Під час обговорення було визначено, що транс-спільнота може прийняти участь у робочих групах для найкращого представлення інтересів та захисту основних прав та свобод.

Пiдсумком роботи Транс Форуму стало прийняття Проекту Резолюції транс-спільноти.