У Києві відбулась конференція для медичних спеціалістів_ок

Ділимось з вами ще однією важливою подією для української транс*спільноти.
У Києві відбулась конференція для медичних спеціалістів_ок «Транс*компетентна медична допомога: існуючі та інноваційні підходи у наданні послуг транс*людям».

Організували захід ГО » Когорта» та ВБО » Конвіктус Україна» у рамках проєкту Транс карта в СЄЦА за підтримки фонду Елтона Джона за підтримки ЄКОМ та МФБ “Альянс громадського здоров’я”.

До події долучилися 33 учасниць_ків, щоб поділилися досвідом, побудувати нові партнерства та підвищити власну професійну компетентність. 

Були присутні представники державних органів в сфері охорони здоров’я, громадських організацій, благодійних фондів та лікарі різних спеціалізацій.

У програмі заходу обговорили досвід надання медичних послуг транс*людям, впровадження в Україні МКХ-11 та депатологізацію трансгендерності, аналізували клінічні протоколи лікування, толерантність надання медичних послуг та багато іншого.

І, найголовніше, відбулась презентація “8-х Стандартів допомоги трансгендерним та гендерно різноманітним людям” від WPATH. Як ми вже розповідали, в оновленому документі визначені медичні потреби небінарних людей, описаний механізм зворотного медичного переходу для транс*осіб та визначена транс*компетентна медична допомога для дітей та підлітків. 

Зібрали кілька відгуків на цю подію:

“Багато цікавої інформації, яка була цікаво подана. Обговорення на конференції було дуже жваве і захоплююче. Не було неприємної академічності. Мені. як лікарю, не вистачало розкриття питань юридичного супроводу”, — лікарка-ендокринолог Тетяна Крайняк.

“Дуже класна конференція. Вдячна організаторам_кам. Це великий здобуток для української транс*спільноти. На мою думку, дуже вагомий досвід здобули наші лікарі і усі люди, які були присутні. Такі освітні програми потрібні постійно, тому що той, хто володіє інформацією, володіє світом. Я поспілкувалась з лікарями-ендокринологами та іншишими фахівцями. Ми обговорювали багато актуальних проблем трансгендерних людей і дізналась нову інформацію. Отримала контакти людей до яких, в подальшому, зможу звернутися за допомогою”, — транс*дівчина Шеріл

Вже цієї п’ятниці, 31 березня, у Львові відбудеться ще одна конференція для медичних спеціалістів_ок «Транс*компетентна медична допомога: існуючі та інноваційні підходи у наданні послуг транс*людям». Запрошуємо львів’ян отримати цікаву інформацію та познайомитись з новими спеціалістами.