Що команда ГО «КОГОРТА» зробила за 9 місяців у регіонах України

Рік ми почали з дуже амбітних планів. Війна їх похитнула, але не зруйнувала.

З минулого року наша команда активно реалізує проєкт «Адвокація, інформування та мобілізація силами спільноти транс* людей України». Підтримує нас у цьому МБФ » Альянс громадського здоров’я» та Глобальний фонд The Global Fund.

Найголовніше у цьому проєкті — адвокація, інформування та мобілізація транс*спільноти.

Мережа наших регіональних представництв охоплює 5 обласних осередків та Київ.

🔹Західний (центр – Львів).

🔹Південний (центр — Одеса).

🔹Південно-Західний (центр — Чернівці).

🔹Північно-Східний (центр — Харків).

🔹Придніпровський (центр — Дніпро).

🔹Київ.

На жаль, через війни ми призупинили діяльність у Північно-Східному регіоні.

На сьогодні у цьому проєкті ми провели 19 заходів для транс*спільноти, з них 16 під час війни. Зокрема, відбувся марафон заходів до Дня видимості транс*людей 31 березня.

Регіональні події присвячені потребам транс*людей, їх безпеці, пошуку себе та розгляду різноманітних аспектів життя ЛГБТК+ спільноти. До нас приєднуються транс*люди, інші члени ЛГБТК+ спільноти та союзники.

Вже працюємо над створенням робочої групи при МОЗ, щодо розробки національних ендокринологічних настанов. Здійснюється адвокація включення “транс*спільноти” до переліку “вразливих груп” щодо ВІЛ задля більшої видимості транс*людей у процесі профілактики ВІЛ/СНІД. Для цього працюємо з програмним комітетом Національної ради з ТБ та ВІЛ, щодо адвокації включеності транс*питань.

Наша команда проводить моніторинг випадків дискримінації та насильства щодо представників_ць транс*спільноти. Цим займаються 10 волонтерів побудованої у цьому році мережі рівних параюристів у регіонах представництв ГО “Когорта”. Далі інформацію передаємо до професійних юристів та юридичних громадських організацій.

Війна виявила нові труднощі, нові запити та виклики. Ще більше загострилась проблема доступу транс*людей до транс*компетентної медицини. Тож ми вирішили займатися й пошуком лікарів для спільноти. І вже маємо багато напрацювань у цьому напрямку. Налагодили зв’язок з сімейними лікарками, психіатринями та ендокринологинями у різних містах України. Також ми запрошуємо лікарів на наші регіональні події у якості лекторів. З лікарями-учасниками заходів ми підписуємо меморандуми про співпрацю, де зафіксовано довготривалі наміри на співпрацю на благо транс*людей.

Постійно моніторимо наявність ліків ЗГТ у містах, де відкриті та функціонують регіональні відділення, щоб оперативно допомагати транс*людям.

Підтримуєте нашу діяльність? Підписуйтесь на наш ISTAGRAM та FACEBOOK! Щоб не пропустити наші заходи та допомогу для транс*людей/