Підпиши петицію: допоможи імплементувати МКХ-11 в Україні

Уявіть собі інший світ: ґендерна дисфорія — це психічний розлад, “гомосексуальність” лікують електричним стільцем, діагностичних критеріїв для ВІЛ/СНІДу немає, вигорання на роботі — взагалі не існує… Звучить дивно, правда ж?

Але це частина історії: Міжнародна класифікація хвороб змінювалась не тільки через нові методи діагностики й фармацевтичні досягнення, а й тому, що представники та представниці різних спільнот боролись за власні права та щоденно доводили своє право на життя.

Сьогодні ми закликаємо усіх підписати петицію “Імплементація Україною Міжнародної статистичної класифікації хвороб і проблем, пов’язаних зі здоров’ям 11 версії” на сайті Кабінету Міністрів України для того, щоб голос спільноти був почутим, а процес імплементації зрушився з мертвої точки.

Це особливо важливо для транс*спільноти, адже у попередній версії міститься патологізуючий діагноз F64.0 (“Транссексуалізм”). По суті трансґендерність розглядається як психічний розлад А вже в останній (11 версії) йдеться про те, що трансґендерність використовується для опису людей, чия ґендерна ідентичність відрізняється від статі, зафіксованої при народженні.

В МКХ-11 трансгендерність розглядається як один із варіантів гендерної ідентичності. Нова редакція класифікації перемістила відповідні діагнози до розділу «Стани, пов’язані з сексуальним здоров’ям», а саме:

[HA60] Гендерна невідповідність у підлітковому та зрілому віці;  

[HA61] Гендерна невідповідність у дитячому віці;  

[HA62] Гендерна невідповідність неуточнена.

Виключення трансгендерних ідентичностей з категорії психічних розладів є результатом багаторічних наукових досліджень, які показують, що ці стани не мають психічного підґрунтя. Класифікація їх як психічні розлади призводила до стигматизації транс*людей, що негативно впливало на їхнє життя.

Важливо і те, що документ потрібен не тільки транс*спільноті: у новій версії є багато виправлень, що стосуються всіх, незалежно від статі, гендерної ідентичності, віросповідання та інших факторів.

Підписати петицію дуже просто: для цього достатньо зробити всього кілька кліків. Навіть один голос зможе допомогти у просуванні.

Щоб надати голос, будь ласка, перейдіть за посиланням:

https://petition.kmu.gov.ua/petitions/7486

#когорта #петиція #важливо #мкх11 #лікарі