TDoR

День пам’яті трансгендерних людей

20 листопада — День пам’яті трансгендерних людей (TDoR, Transgender Day of Remembrance). В цей день ми згадуємо транс-людей, яких було вбито через їх гендерну ідентичність.  

Історія цього дня розпочалася з сумних подій 28 листопада 1998, коли у себе в квартирі була вбита бостонська чорношкіра рок-музикантка і транс-жінка Ріта Хестер (англ. Rita Hester), невідомий злочинець завдав їй серію ножових ударів. Відома в ЛГБТ-спільноті співачка вже десять років жила як жінка. Через рік друзі і знайомі Ріти Хестер організували «вахту пам’яті»: у перший день пам’яті в 1999 році на вулиці Сан-Франциско вийшли сотні людей із запаленими свічками в руках. З того часу подія збільшувалася в масштабах і стала проходити в десятках міст не тільки в США, але і по всьому світу. У 2008 році вперше цю дату відзначили в Україні, у Києві). Заходи не завжди проходять мирно,тож у 2010 році в Києві та Мінську на заходи пам’яті були здійснені напади. 

12 грудня 2017 Канадська провінція Онтарио одноголосно ухвалила Закон про трансдні пам’яті, офіційно визнаючи TDoR та вимагаючі від Законодавчого зібрання щорічно 20 листопада вшановувати цей день Хвилиною Мовчання. 

ГО “Когорта” нагадує про суспільну небезпечність переслідувань через ідентичність або переконання, расу, гендер або класову приналежність та згадує вбитих раніше трансгендерних людей. 

Боремося, щоб це ніколи не відбулося знову! Боремося за себе! Боремося за життя!