У Чернівцях відбулась конференція лікарів присвячена розвитку транс*компетентної медичної допомоги

Ось вже й пройшла четверта конференція: «Транс*компетентна медична допомога: існуючі та інноваційні підходи у наданні послуг транс*людям».

Метою наших конференцій, які відбулися у Києві, Львові, Одесі, а тепер й у центрі Буковини, є адвокація створення транс*інклюзивного середовища шляхом просвіти та усунення бар’єрів доступу до послуг у сфері охорони здоров’я.

Цього разу, для активного та продуктивного обговорення, ми зібрали у Чернівцях 35  учасників_ць-лікарів, транс*людей та представників громадськості. 

Ця подія відбулась у рамках проєкту Транс карта. Захід організували ГО «Когорта» та ВБО «Конвіктус Україна» з підтримки фонду Елтона Джона та ЕКОМ.

Найголовніша ціль — налагодити діалог для майбутньої співпраці та встановити довірливі контакти між лікарями та транс*спільнотою. Водночас, задля розвитку транс*компетентної лікарської допомоги в Україні, ми презентували переклад 8-мих Стандартів медичної допомоги для транс*людей розроблені Світовою професійною асоціацією трансгендерного здоров’я (The World Professional Association for Transgender Health (WPATH). який був зроблений командою ГО “Когорта”, у межах проєкту МБФ «Альянсу громадського здоров’я». Значна частина програми охоплювала обговорення депатологізуючого ефекту імплементації МКХ 11 в Україні. 

Обговорення було дуже активним і присутні лікарі відзначили новизну інформації. Активно та дружньо допомогли у організації заходу  представники місцевих закладів охорони здоров’я, за що ми дуже вдячні.

“Дякуємо за інформацію, документи та конференцію. Дякуємо за ваш внесок, живий діалог, нові знайомства та особисті історії. Сподіваємось на подальшу співпрацю задля зміцнення інклюзивного середовища в медичній допомозі українцям”, — поділились заступниця начальника Управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Галина Бовкун.

Ми раді, що подія пройшла настільки успішно. Долучайтесь до наших наступних подій, які ми анонсуємо на наших сторінках в соціальних мережах.