Стратегічне планування ГО «Когорта» на 2024 — 2026 роки

4 та 5 грудня у м. Києві відбулось стратегічне планування ГО «Когорта» на 2024 — 2026 р. Це — ключова подія для НГО, оскільки саме під час обговорення та створення плану визначаються основні напрямки діяльності, які потрібні транс*людям.

Сьогодні ми взяли інтерв’ю у Анастасії Єви Домані — виконавчої директорки, яка поділилась з нашими читачами та читачками планами.

Вітаємо, Анастасіє! Розкажіть, будь ласка, на чому був зроблений акцент під час планування?

Вітаю! Когорта в особі свого членства зробила аналіз виконання діяльності за 4-ма стратегічними напрямками, які ми визначили такими в жовтні 2020-го року під час першого стратегічного планування. Також було необхідно актуалізувати SWOT-аналіз в контексті сильних та слабких сторін, загроз та можливостей на період 2024-26 років. Місія, цінності та візія ГО «Когорта» залишились без змін, бо якнайкраще відображають наші погляди й через 3 роки.

Анастасія Домані, виконавча директорка ГО «Когорта»

Чи змінились стратегічні напрямки організації у зв’язку з військовою агресією?

Стратегічні напрямки залишились актуальними. Це насамперед: захист прав транс*людей, охорона транс*здоров’я, мобілізація транс*спільноти та організаційний розвиток. Крім того, ми тимчасово додали 5-й напрямок — гуманітарний, як відповідь на потреби транс*людей під час війни в Україні. Тобто зараз всі наші зусилля до 2026 року включно спрямовані на реалізацію планів за 5 напрямками.

Чи планує ГО «Когорта» розширити діяльність у 2024-2026 роках? Можливо,  відкрити нові представництва?

В 2024 році прийнято рішення вдвічі роширити регіональну представленість організації — відкриваються представництва в Миколаєві, Харкові, Рівному, Житомирі, Київській області, також в Херсоні буде наш координатор, проте комунікація з транс*людьми та союзниками в цьому місті буде поки в онлайн-форматі. Загалом у нас буде 10 представництв та лідер_ів, і є в планах розширення на Дніпро, Тернопіль та Івано-Франківськ.

Як Ви плануєте включати співробітників у реалізацію стратегічного плану?

Персонал та членство «Когорти», як і в попередні три роки, будуть головними агентами змін та діячами в реалізації Стратегічного плану на 2024-26 рр., тому ми й вирішили шукати нові обличчя, нових лідер_ів серед транс*спільноти для запрошення в команду ГО «Когорта». Нагадаю, що вся наша організація з перших днів лідирується саме представниками трансгендерної спільноти, це вимога не лише статутних документів, а й потреб спільноти. Наразі ми шукаємо нових регіональних лідер_ів, волонтер_ів та транс*людей, які хотіли б займатись параюридичним напрямком в Когорті з 2024 року. Звичайно, для ефективного, належного виконання плану дій ми передбачаємо інвестиції в людський капітал, навчання. У 2024 році мають стартувати нова школа лідер_ів та школа спікер_ів, різні навчальні форуми з параюридичної допомоги, кейс-менеджементу, фандрайзингу тощо.

Які ресурси найбільше потрібні «Когорті» для реалізації стратегічного плану?

Для реалізації амбітних планів на наступні три роки Когорта потребує кваліфікований персонал, бажано з представни_ків транс спільноти та союзників, фінансові ресурси та навчання персоналу (проектний, тайм менеджмент, параюридична допомога, мовні курси, написання грантових заявок, основи консультування рівний-рівному тощо). Ми також шукатимемо спеціаліст_а з фандрайзингу, юриста та нових лідер_ів в регіонах.

Віримо, що наша ГО «Когорта» досягне поставлених цілей та допоможе зробити життя транс*персон в Україні кращим!