Параюридичний проєкт: які результати маємо за 3 місяці?

Вітаємо, друзі! 

З 1 січня 2024 року ГО “Когорта” розпочала проєкт “Захист прав трансгендерних людей України за допомогою рівних параюристів”. Діяльність здійснюється за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” в рамках реалізації програми “Стійка відповідь на епідемії ВІЛ і ТБ в умовах війни та відновлення України”, яка реалізується за підтримки Глобального фонду.

Хоча наш проєкт наразі триває 3 місяці (перший квартал 2024 року), маємо результати, якими хочемо поділитись.

Які успіхи маємо за 3 місяці?

Наразі зареєстровано 11 кейсів першого рівня, з якими працювали 7 параюрист(ів)ок з різних міст України, зокрема з Миколаєва, Києва, Рівного, Дніпра, Одеси та Харкова. Одним із важливих етапів діяльності стало проведене юристкою проєкту менторське навчання за темою «Процесуальні документи», в якому взяли участь 11 параюрист(ів)ок. Тож ми не просто надаємо консультації, а постійно навчаємось, щоб підтримка була дійсно компетентною.

Але, насправді, така діяльність не нова для організації, вже з 2021 року ГО «Когорта» мала досвід надання параюридичної підтримки,Тому наш досвід став  основою для системного проєкту “Захист прав трансгендерних людей України за допомогою рівних параюристів”.

Скільки параюрист(ів)ток долучились до проєкту?

Завдяки зусиллям учасни(ків)ць проєкту, утворилася мережа рівних параюристів, яка наразі налічує 13 транс осіб. Це дозволяє забезпечити широкий та ефективний захист прав трансгендерних осіб у всіх куточках України.

Прагнемо того, щоб у кожному місті України, де працюють осередки «Когорти» була людина, яка може надавати параюридичну допомогу трансгендерним та небіінарним людям,  Наприклад, параюрист(ка) може прийти з людиною в лікарню, у поліцію, щоб допомогти написати заяву або скаргу, на первинному рівні вирішити питання або отримати важливу інформацію.

Завдяки таким ініціативам змінюється соціальне середовище. Трансгендерні люди зможуть отримати впевненість: вони не залишаться в біді самі і зможуть отримати компетентну, дружню допомогу. 

З самого початку проєкту ми поставили мету: створити мережу рівних спеціаліст(ів)ок, які самі будуть представляти спільноту, тож досконально розуміють  коло проблем та вразливі фактори для транс* людей і говоритимуть тою самою мовою, що й потерпілі. Насправді це — унікальна можливість.

Що робити людям, які живуть у населених пунктах, де немає осередків ГО «Когорта»?

Якщо ви проживаєте, наприклад, у невеликому населеному пункті, або в області, де немає наших параюрист(ів)ок, можна заповнити форму. Консультації надаються в онлайн-форматі або телефоном: ви можете отримати алгоритм дій, підтримку і, найголовніше, впевнитись у вирішенні вашого кейсу. Для цього не обов’язково їхати, наприклад, у Київ чи Харків.

Звісно, трансгендерні люди часто елементарно побоюються звертатися по допомогу, адже немає впевненості у безпеці і в тому, що проблема буде вирішена. Проте ГО «Когорта» гарантує конфіденційність звернень і надає допомогу без примусу: можливо, така консультація допоможе зрозуміти, як діяти, захистити власні права і, вірогідно, врятувати життя. 

#когорта #альянс_громадського_здоровя #параюристи #допомога #параюридична_допомога