30/06/2022

Громадська організація “Когорта” святкує 2-річчя!

Вітаємо нас усіх з річницею! Команда ГО “Когорта” святкує другий день народження!

За цей час ми реалізували багато проєктів та заходів. Надали допомогу сотням людей. Ми консультували, досліджували, аналізували, опитували, долучались до створення законодавчих змін, виступали перед аудиторіями і підтримували. Робили усе можливе для процвітання української спільноти трансгендерних та гендерно неконформних людей. Сьогодні згадаємо про усе.

Наші проєкти та напрямки роботи

Вже у 2021 році команда ГО «Когорта” вдало виконала перші свої проєкти з основними партнерами: міжнародною адвокаційною організацією GATE, шведською організацією за права ЛГБТІК людей RFSL та МБФ “Альянс громадського здоров’я». 

За підтримки GATE ми зробили доступним для української транс*спільноти документ про медичне забезпечення «TRANSIT. Розумний посібник». Колеги з GATE допомагали нам досліджувати проблеми доступу транс*спільноти до профілактики та лікування ВІЛ/СНІД. 

Шведська організація RFSL підтримала нашу ініціативу надавати безкоштовні консультації транс*особам від ендокринологів_нь, сімейних лікарів_ок, психологів_инь та “рівний-рівному”. Цей проєкт діяв впродовж 2021-2022, тож скористались цією можливістю сотні людей.

Співпраця з МБФ “Альянс громадського здоров’я» сприяє розбудові регіональної мережі ГО “Когорта”, проведення заходів онлайн та офлайн формату у різних містах України. Завдяки їм, ми вже збільшуємо мережу френдлі лікарів для транс*спільноти.

“Серед наших перемог — значний вклад членів «Когорти» у проведення Транс*Форуму, який відбувся у листопаді 2021 року. Також силами активіст_ів організації був складений адвокаційний план транс*спільноти на 2021-2023 рр. Команда організації працювала над документами «Каскад послуг з ВІЛ для транс*людей в Україні» (2021) та створенням першого драфту «Комплексний пакет послуг для транс*людей з профілактики ВІЛ в Україні» (травень-червень 2022)”, — розповідає виконавча директорка ГО “Когорта” Анастасія Ева Домані.

Наша організація проводить безліч заходів для підвищення медичного забезпечення транс*спільноти. Наприклад, члени нашої організації, як представники транс*спільноти входять до складу «Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу». 

Директорка ГО «Когорта» Анастасія Єва Домані регулярно розповідає про діяльність цієї ради, про зміни, які вдається винести на обговорення і врахування інтересів транс*людей у нормативно-правових актах України.

Новий 2022 рік почався з нових проєктів. Разом з нашими колегами з ВБО “Конвіктус Україна”, ми відкрили “Школу лідерства для транс*людей”. Це частина проєкту Транс*Карта СЕЦА , який підтримує Фонд Елтона Джона з боротьби зі СНІДом. Розроблено 14 уроків, які допоможуть транс*людям опанувати усі деталі та нюанси роботи транс*активіста.

У травні дружньою співпрацею з ВБО «Конвіктус Україна» ми провели у Львові прем’єру вистави Форум театру «Схоже, що ми – схожі». Це був абсолютно новий досвід і ми його обов’язково повторимо в липні.

“ГО «Когорта» стала для транс*людей організацією, яка реагує швидко, ефективно та у дружньому рівному діалозі. Окрім даних загальної статистики, для багатьох ми стали таким собі Плюсом. Допомога +, реагування +, ефективність +, розуміння та рівність +. У найближчому майбутньому ми будемо лише підвищувати ці плюси. Розвиненню наших можливостей активно сприяють донори, союзники та спільнота транс*людей” — поділилася своїми враженнями за рік Юлія Фамільєва – трансгендерна жінка, транс*активістка, членкиня Правління ГО «Когорта». 

Наші зміни

Життя в Україні змінюється з шаленою швидкістю, тож і ми підтримуємо цей рух вперед. Восени 2021 року змінився логотип організації. Багато нового з’явилось в оформленні наших сторінок у соціальних мережах. До свого другого дня народження вносимо зміни у Статут та структуру нашої команди. 

“Ми змінюємо Статут, основні положення та керівну структуру організації, ліквідуючи Правління та Консультативну Раду. Органами управління та контролю у нас будуть — Загальні Збори ГО, виконавчий директор та Наглядова Рада, за дотриманням етичного кодексу слідкуватиме Етичний комітет”, — ділиться Анастасія Ева Домані. 

Значно змінилась наша команда. Ми навчаємось, беремось за нові виклики, з кожним днем робимо все більше. Й найкрутіше — наша команда збільшується! 

“Була розширена географія представництв організації — додалися Львів та Чернівці, тобто “Когорта” стала присутньою на Західній Україні. Це крок уперед для нас” — розповідає виконавча директорка організації.

“Я здобула величезний досвід за рік роботи в організації! Для мене це дуже цінно. Хочу підкреслити, що наша організація надала багато допомоги. Ми чи не найперші почали відправляти усе необхідне транс*людям, які опинилися у важкому становищі. Надіслали необхідне людям, які захищають нашу країну у цій війні! Віримо, що скоро війна закінчиться і ми продовжимо активно розвиватись. Вже в думках є багато ідей для проєктів, які пов’язаних з адвокацією прав людей та роботою зі спільнотою транс*людей. Ми не зупиняємось і йдемо вперед!”, — ділиться враженнями та планами членкиня Правління ГО “Когорта” та регіональна координаторка в м. Дніпро Наталья Журавльова. 

На жаль, через активні бойові дії довелось скасувати заходи у Харкові та Краматорську. Нашим колегам довелось евакуйовуватися.

“Загалом ми значно змінилися за рік між 2021 та 2022-м і тут своє слово сказала війна. Частина членів та персоналу організації одразу виїхала з України та перестала виходити з нами на зв’язок. Тож ми вирішили шукати нових людей для реалізації проєктних цілей та трансформувати саму структуру організації”, — додає виконавча директорка організації.

Війна. Гуманітарна допомога

24 лютого — це був шалений удар для організації та кожного її учасника. Перш за все, ми отримали багато листів підтримки від донорів, і дуже вдячні за це. Далі на наші прохання про гуманітарну допомогу відгукнулись: RFSL, LGBT+Danmark, Фонд Стійкості, OutRight Action International, ILGA Europe, Veritas, MADRE, Кампанія проти гомофобії, The BEARR Trust та багато приватних донорів.

Щоб знайти ще більше допомоги для транс*людей та інформувати увесь світ про жахи війни в Україні, ми познайомились з дружніми організаціями з інших країн та давали інтерв’ю іноземним ЗМІ. Також виконавча директорка Анастасія Ева Домані у червні виступила на міжнародній конференції “TRANSITIONING” у Берліні, де розповіла про проблеми українських транс*людей під час повномасштабної війни.

Наша команда стикнулась з колосальним випробуванням, а саме наданням гуманітарної допомоги транс*особам у скрутному становищі. Відправляли гроші, продуктові та гігієнічні набори, ліки та препарати ЗГТ, речі для евакуації, сезонний одяг тощо. Провели безліч консультацій як евакуюватися, перетнути кордон або зробити документи, рекомендували френдлі лікарів, підтримували у форматі “рівний-рівному”, направляли у шелтери. Допомогли 400 людям, багатьом повторно. Підтримуємо шелтер у Чернівцях разом з колегами з ГО “Інсайт”. 

“За перші 130 днів від початку повномасштабного вторгнення ГО “Когорта” активно бере участь в гуманітарній допомозі транс*людям. Завдяки партнерству та фінансуванню потреб з боку донорів, нам вдалось надати різну допомогу на 2 мільйона гривень. Під час війни активну роль відіграють наші регіональні координатор_ки, менторки. Комунікація не зупиняється ніколи”, — каже Анастасія Ева Домані.

“Команда ГО “Когорта” дуже сильно мені допомогла. Вони відправили мені ліки ЗГТ, коли вони закінчились в аптеках. Неодноразово відправляли кошти. Допомогли зв’язатися з шелтером і там мені вдалось отримати звільнення в військоматі”, — ділиться вдячністю транс*дівчина Ольга.

Ми допомогли також військовому, який ідентифікує себе як небірнарна особа та зараз захищає нашу країну від російської агресії.

«Ми давні друзі з Наталею Журавльовою (Членкиня Правління, координаторка в м. Дніпро — ред.). Спілкувалися з нею про службу й вона запропонувала допомогу. Тож дівчата подарували мені ліхтар з акумуляторами, плитоноску з плитами та зручний мультитул. Величезне дякую їм! Люблю дівчат з «Когорти». Вони мені сильно допомогли, роблять багато хорошого людям з усієї країни. Ми багато разів зустрічались. Хочеться, щоб таких зустрічей було ще більше»,– каже військовий.

Дякуємо усім нашим донорам, партнерам та вірним друзям. Ви нас надихаєте робити нові кроки вперед. Щиро вдячні за відверті відгуки від людей, яким ми допомогли. Ми будемо лише збільшувати наші можливості у цьому напрямку.

Якщо ж ви хочете привітати нашу команду з днем народження? Підпишіться на наші сторінки у соціальних мережах. Також будемо вдячні донатами на гуманітарну допомогу транс*людям. Усі рахунки є тут. Поділитися: