09/07/2021
# Заходи

Громадська організація “Когорта” святкує сьогодні, 30 червня перший рік свого існування!

Щиро вітаємо усіх наших членів та волонтерів та висловлюємо вдячність нашим міжнародним та українським партнерам!

Всього за один рік діяльності ми вже маємо чим пишатися – це результат нашої спільної роботи! Це чудовий вік, у якому діти стають більш самостійними, жваво пізнають світ, досліджують і розвиваються. І перше, що нам захотілось ретроспективно показати – як ми виросли за перший рік і що такого цікавого встигло із нами статися.Вашої уваги деякі факти:

Як громадська організація «Когорта» офіційно зареєстрована в Міністерстві юстиції України 30 червня 2020 р. до цього, з січня 2020 року діяла як ініціативна група.

Саме назва “Когорта” народилась 15 лютого 2020 року і означає — згуртовану спільними ідеями, цілями, прагненнями групу людей.

Перші Загальні Збори організації відбулись 10 жовтня 2020 року, на яких були прийняті існуючі положення та політики: “про членство”, “про волонтерство”, “про конфлікт інтересів” та інші.

На сьогоднішній день членство в організації мають 12 осіб: транс*маскулінні та транс*фемінні люди, з них представники_ці кросс-груп – людина, яка живе з ВІЛ, секс-працівниця, внутрішньо переміщена особа.

В жовтні 2020 року ми колективно визначилися з місією, цінностями та візією в нашій діяльності, ось вони:

МІСІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ:

Об’єднуючи транс* людей в Україні, ми забезпечуємо рівний доступ до послуг охорони здоров’я, видимість, захист прав силами самої спільноти

БАЧЕННЯ:

Світ, в якому транс* люди мають можливість найкращим чином реалізувати свій потенціал.

ЦІННОСТІ:

Розвиваючи себе – розвиваємо Світ.

Право бути собою – невід’ємне право.

Повага, прийняття, залученість.

Депатологізація – запорука транс*здоров’я

А тепер про головне, що ми робимо для транс-спільноти:

«Когорта» надає психологічну допомогу транс*людям, консультації «рівний — рівному» з питань, пов’язаних з транс*переходом а також, юридичну й медичну допомогу представникам_цям транс*спільноти України

Основні напрямки нашої діяльності:

  • Працюємо з лікарями, юристами та психологами задля підвищення знань у сфері надання послуг транс*людям.
  • Проводимо заходи з підвищення обізнаності суспільства в питаннях трансгендерності, а також заходи для самих транс-людей, та їх близького оточення де вони можуть вільно спілкуватися в безпечному просторі.
  • Проводимо дослідження щодо проблем, з якими стикаються трансгендерні люди в Україні, публікуємо статті за даною тематикою та збираємо потреби представників транс*спільноти.
  • Підвищуємо видимість трансгендерних людей шляхом роботи зі ЗМІ.

Ми сильно змінилися за цей рік – і, в першу чергу, наша команда. До нас приєдналися багато нових людей із новими ідеями та безмежним натхненням. Ті ж, хто покинули наш штат – пішли не від нас, а до нових себе. І ми щасливі, що вони все ще залишаються частинкою «Когорти» і поширюють наші цінності далі.

За цей рік ми разом з партнерами реалізували низку проєктів:

В червні – жовтні 2020 року, за підтримки ВБО «Конвіктус Україна» ми разом реалізували проєкт «Залишитись собою» спрямований на забезпечення доступу транс* людей, які перебувають у скруті, до життєво важливих послуг: лікарів, психологів, рівних консультантів під час пандемії COVID19

В листопаді – грудні 2020 року “Когорта” взяла участь у регіональній інформаційній кампанії ВЕЦА присвяченій до Міжнародного дня протидії ВІЛ/СНІДу (1 грудня 2020) за фінансової підтримки ЕКОМ (Євразійська коаліція по здоров’ю, правам, гендерному та сексуальному різноманіттю) в рамках якої впродовж 10 днів відбувалося консультування трансгендерних людей з боку дружніх медичних фахівців (лікарі-інфекціоністи, гінеколог, ендокринолог, сімейний лікар загальної практики, психіатр, а також психотерапевт) і консультантів за принципом «рівний рівному» в онлайн та офлайн форматах.

Січень – червень 2021 року, за підтримки з RFSL (Шведська федерація за права ЛГБТКІ+) реалізували проєкт «Україна-простір толерантності» завдяки якому представники_ці транс*спільноти та їх партнери_ки й близьке оточення, союзники_ці, а також лікарі, які працюють з транс*клієнтською групою та правозахисникі_ці змогли взяти участь у низці вебінарів за темами:

«Толерантність та коректний підхід до людей з ЛГБТКІ+ спільноти»; «На початку трансгендерного переходу: виклики та можливості»; «Феномен трансгендерності. Історія, культура, сучасність»; «Особисті кордони. Моє життя, мої правила»; “Камінг Аут. Крок до себе”; «Секрети користування службами та проєктами Google»; «Поради з пассу для трансгендерних людей»; «Час обирати здоров’я. Транс люди vs ВІЛ»; «Трансгендерність та християнство»; «Юридичний транс*перехід в Україні»; «Довірливі відносини та прийняття»; «Детранзішн або зворотний трансгендерний перехід: як це буває»; «Трансгендерні люди та суспільство»; «Емоційне вигоряння — як горіти та не згоряти»; «Основи раціональної ЗГТ (замісної гормональної терапії) для транс*людей»; «Права трансгендерних людей — права людини».

Також для транс*людей була можливість отримати безкоштовні консультації від медичних фахівців: сімейного лікаря, ендокринологіні, а також дружнього психолога та консультантки «рівна – рівному».

В рамках цього проєкту, стаф «Когорти» мав можливість пройти тренінг з комунікаційної стратегії, на якому за допомогою тренерки Марини Говорухіної був зроблений попередній комунікаційний аудит та розроблена комунікаційна стратегія організації.

Одним з най важливих моментів для організації було створення сайту ГО «Когорта».

Продовж 2021 року ми реалізуємо проєкт «Адвокація, інформування та мобілізація силами спільноти транс*людей України» за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health сфокусований на підтримку транс*активізму в регіонах, залучення транс*спільноти до впливу та прийняття рішень, що надалі надасть можливості бути видимими та впливовими членами суспільства. Формування депатологізуючого підходу серед спільноти, надавачів сервісів та партнерів/ок через проведення вебінарів, публікацій та співпрацю зі ЗМІ, правоохоронними органами, лікарями, медичними фахівцями.Завдяки проєкту ГО «Когорта» розвинула свої представництва у регіонах й до географічного переліку організації увійшли наступні регіони: Київ та прилеглі області (Центральний регіон), Одеса та область, Запоріжжя та область, Харків та область, Дніпро та область.

Під час реалізації проєкту впродовж 2021 року будуть проводитись:

Регіональні зустрічі транс*спільноти, онлайн вебінари на актуальні теми для лікарів, ЗМІ, сервіс-провайдерів, представників міністерств, які приймають рішення, а також для самої спільноти.

Телефонні та онлайн консультування сервіс-провайдерів щодо етики та специфіки надання послуг транс*людям в регіонах.

Оновлення переліку потреб спільноти відповідно до запитів у вищезазначених регіонах.

Переадресація транс*людей в партнерські організації для отримання консультацій та підтримки у профілактичних проєктах, які реалізуються за кошти Альянс громадського здоров’я Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health щодо специфічних тем, які є значущими для транс*спільноти.

Мабуть, найсерйозніше заняття на першому році життя – це навчання. За цей рік ми багато чому навчилися самі та допомагаємо вчитися іншим:

Для регіональних представників_ць організації було проведено тренінг з «Консультування сервіс-провайдерів щодо переадресації та особливостей роботи з транс* людьми» в рамках проєкту: «Адвокація, інформування та мобілізація силами спільноти транс*людей в Україні», який пройшов 28-29 квітня. в Одесі, завдяки якому координатори_ки ГО «Когорта» вже надають телефонні та онлайн консультації для сервіс-провайдерів щодо етики та специфіки надання послуг транс*людям в регіонах України.

Також в квітні цього року ми провели онлайн-тренінг за темою «Транс*сенситивність. Висвітлення теми трансгендерності в українських ЗМІ», який відвідали журналісти та студенти факультетів журналістики з різних областей України.

На початку червня, незадовго до першого дня народження організації було проведено мобілізаційну зустріч, на якій транс* активіст_ки сформували перший варіант консолідованого національного адвокаційного плану транс*спі льноти України.

Представники_ці ГО «Когорти» взяли участь у транс*марші 22.05.2021 та в акції 17 травня на честь Міжнародного дня боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією (The International Day Against Homophobia and Transphobia, IDAHOT).

А ще наші голоси лунали із сотень сторінок онлайн-ЗМІ, телеканалів і радіостанцій. І ми вдячні журналістам та журналісткам за цікавість до наших тем та довіру до наших думок. Цього року за участю транс*активістів_ок ГО «Когорта» відбулося 12 випусків програм та репортажів. Ми розповідали про толерантність, доступ до медицини та прав представників_ць транс спільноти, а також ділилися особистим досвідом та історіями з життя, писали про причини та наслідки стигми та дискримінації стосовно транс*людей.

У 2021 році представники_ці команди ГО»Когорта» увійшли до складу оргкомітетів “КиївПрайд” 2021 та XIV Національної ЛГБТІ конференції України «Скрізь пандемію — до перемог».

Дуже скоро відбудеться друк першого транс*календаря в Україні, макет якого створила команда «Когорти».

Про всі ці та багато інших досягнень розповідаємо детальніше у нашому звіті 2021!