ГО «ПРОЖЕКТОР» і «Когорта» розпочали співпрацю щодо захисту прав трансґендерів

Сьогодні, 6 березня, у Києві відбувся бізнес-ланч за участю представників громадських організацій «ПРОЖЕКТОР» та «Когорта», під час якого була укладена Угода про співробітництво і організацію взаємовідносин. Нові партнери обговорили потреби спільнот та можливості організацій, узгодили план спільних дій. Підписантами документа стали голова правління ГО «ПРОЖЕКТОР» Андрій Радецький та виконавча директорка ГО «Когорта» Анастасія Єва Домані.

Зазначимо, діяльність ГО «Когорта» включає створення умов для захисту прав трансґендерних людей, просування їхніх інтересів, забезпечення спеціальної медичної допомоги, включаючи профілактику і лікування ВІЛ/СНІДу, для підтримки здоров’я представників трансспільноти в України, що ґрунтується на потребах та їхньої проактивної участі.

Тому до ГО «ПРОЖЕКТОР» від партнерів надходитиме інформація про порушення прав ЛГБТІК+ та осіб, які живуть з ВІЛ/СНІД, про випадки дискримінації та недружності з боку роботодавців, правоохоронців, представників державних органів влади й інших щодо трансґендерних людей, в тому числі тих, хто має фізичні вади та інвалідність. В свою чергу, команда спеціалістів в рамках проєкту «Human Rights Clinic», що реалізовується під керівництвом адвоката Віталія Матвєєва при підтримці Європейського фонду демократії, надаватиме безкоштовну професійну юридичну та психологічну допомогу трансґендерним особам та їхньому близькому оточенню.

З метою підвищення рівня правової обізнаності та просвітництва організації проводитимуть спільні активності, вебінари, семінари, конференції, круглі столи. Також передбачаються спільні проєкти і адвокаційні кампанії, спрямовані на захист прав людини і громадянина.