Коректність та професійна етика: приклад невдалої взаємодії від партнерів
17 липня 2024 року на сайті euneighbourseast.eu було опубліковано статтю “Equal rights and freedoms: legal support to vulnerable people in Ukraine”, участь у створенні якої брала команда ГО “Прожектор”. До публікації також запросили представницю ГО “Когорта” Юлію Фамільєву: вона надала коментар, що стосувався діяльності нашої організації.
Проте, після публікації матеріалів, ми були здивовані їхнім змістом та маємо конкретні зауваження до статті; пройти повз не можемо, адже інформація, подана на сайті, є викривленою.
Найперше, на що хочемо звернути увагу — некоректне написання назви організації англійською мовою: pan-Ukrainian organisation of transgender people ‘Cohorta’. Це суттєве порушення.
Також у статті з’явилось фото з конференції для медичних працівників в м. Одесі (листопад 2023 року), яку проводила ГО “Когорта”. Важливо, що деякі транс*люди, чиї обличчя є на фото, не погоджувались на поширення контенту, дана загальна фотографія учасни_ків медичної конференції була зроблена лише для внутрішньої звітності та інституційної пам’яті. Якщо висвітлення діяльності у мережі необхідно, ми закриваємо обличчя або “блюримо” їх.
Натомість наша активність не тільки була зафіксована третьою особою, без згоди ГО “Когорта”, а й подана, як подія, що проводиться за безпосередньої участі ГО “Прожектор”.
Чи можуть партнери використовувати фото (або інші матеріали), які стосуються діяльності ГО “Когорта”? Це можливо тільки за попереднього узгодження з керівництвом організації та отримання письмової згоди, наприклад, електронною поштою.
Окремо звертаємо увагу на інформацію, яка стосується Юлії Фамільєвої. Спершу журналістка вказала ВІЛ-статус Юлії як позитивний, що не тільки не відповідає дійсності, а й є грубим порушенням медичної таємниці. Щоправда, після звернення Юлії, цю інформацію було видалено. Проте цитата та представлення її авторки, надані у статті, не узгоджувались. Це дуже важливо, адже ГО “Когорта” ретельно аналізує публікації та чутливо ставиться до репутаційних ризиків, особливо якщо вони пов’язані з недбалим ставленням до матеріалів.
Від імені керівництва ГО “Когорта” просимо авторку публікації, а також ГО “Прожектор” виправити статтю: вказати коректну назву організації (прим. NGO Cohort), а також видалити фото або замінити його на нейтральне (наприклад — транс*прапор).
Сподіваємось, ми дійдемо згоди та відновимо співпрацю, яка неможлива до редагування або видалення поданої статті.