Команда ГО “Когорта” переклала 8 версію “Стандартів Медичної Допомоги Трансгендерам та Гендерно Різноманітним Людям”

Знову ділимось з вами гарними новинами! Команда ГО “Когорта” переклала 8 версію “Стандартів Медичної Допомоги Трансгендерам та Гендерно Різноманітним Людям”.

Роз’яснюємо, що це таке.

Стандарти медичної допомоги для транс*людей розроблені Світовою професійною асоціацією трансгендерного здоров’я (The World Professional Association for Transgender Health (WPATH). Перша версія стандартів була опублікована в 1979 році, але сфера транс*компетентної медицини дуже швидко розвивається і є нагальна потреба у створенні нових основ медичної допомоги. 

Головна мета цих стандартів — надати клінічні рекомендації для медичних працівників, щоб допомогти трансгендерним і людям з гендерним різноманіттям за допомогою безпечних та ефективних шляхів досягнення тривалого особистого комфорту з їх гендерними «я» та максимізувати їхнє загальне здоров’я, психологічне благополуччя та самореалізацію.

Переклад вдалось зробити завдяки підтримці МБФ «Альянс громадського здоров’я» та Глобального фонду у рамках проєкту  «Адвокація, інформування та мобілізація силами спільноти транс*людей України».

Ось, які важливі зміни з’явилися у 8 версії:

  • Визначені медичні потреби небінарних людей, яких раніше не згадували у цьому документі.
  • Описаний механізм зворотного медичного переходу для транс*осіб.
  • Визначена транс*компетентна медична допомога для дітей та підлітків.

Український переклад стандартів буде офіційно презентований на конференціях «Транс*компетентна медична допомога: існуючі та інноваційні підходи у наданні послуг транс*людям», які пройдуть  24 березня у Києві та 31 березня у Львові. 

 У конференціях загалом візьмуть участь до 70 учасників. Переважно лікарі, також представники організацій та держ.установ медичної галузі, представники транс*спільноти. Прагнемо обговорити наявну картину досягнень і бар’єрів та визначити напрямки і кроки на майбутнє.

Конференції відбудуться за підтримки ЄКОМ та Фонда Елтона Джона з боротьби зі СНІДом у рамках проєкту Транс*Карта СЕЦА разом з нашими колегами з ВБО «Конвіктус Україна».

Радіємо, що вдалось зробити таку важливу справу! Віримо, що це зробить українську медичну допомогу ближчою та чутливішою до потреб транс*людей.

Ексклюзивно можете ознайомитись з текстом документи до офіційної презентації.