Чи складно знайти френдлі лікарів для транс*спільноти в Україні? Інтерв’ю з Іриною Лазоревич

Команда ГО “Когорта” формує базу лікарів у рамках проєкту «Адвокація, інформування та мобілізація силами спільноти транс*людей України», що містить й напрямок медичної адвокації, реалізується за фінансуванням МБФ «Альянс громадського здоров’я» та Глобального фонду.

Цією надважливою справою займається наша колега, координаторка напрямку медичної адвокації — Ірина Лазоревич. Сьогодні розкажемо про її успіхи.

Скільки лікарів вдалось знайти за останні 2 місяці?

За цей час нам вдалося розпочати формування бази френдлі до транс* спільноти лікарів у Чернівцях, Києві, Дніпрі та Львові. В перерахованих містах є сімейні лікарі-терапевти/терапевтки, а це основа будь-якого медичного супроводу. Також ведуться перемовини з психіатрами/психіатринями та ендокринологами/ендокринологинями. Протягом двох місяців також виникали запити у транс* спільноти щодо компенетного гінеколога_гині, стоматолога_гині, інфекціоніста_істки.

До кого вже можна звернутися?

Ми вже підписали меморандум співпраці з сімейними лікарками зі Львова та Чернівців. Пишіть нам в особисті і ми надамо контакти.

У яких питаннях мають розумітися лікарі? Які мають бути компетенції?

В першу чергу це має бути лікар/лікарка без упереджень щодо транс* спільноти. Людина має надавати кваліфіковану допомогу без осуду, стереотипів та нетолерантного ставлення.

У яких регіонах більше шукаєте? Де в цілому більше лікарів, які готові працювати з транс*спільнотою?

Акцент робиться на ті регіони, де вже є регіональні представництва ГО «Когорта», а саме на Чернівці, Дніпро, Одесу, Київ та Львів. Однак, в залежності від запиту спільноти ми реагуємо і шукаємо лікарів/лікарок у будь-якому регіоні.

Що отримують лікарі від співпраці з нами?

З лікарями, котрі погодилися на співпрацю, ми укладаємо меморандум. Ми налаштовані на те, щоб їх мотивувати. Лікарі можуть проводити тренінгові заняття, лекції, воркшопи для спільноти за додатковий гонорар, тощо.

Чи можливий дистанційний прийом? Серед яких лікарів це можливо?

Звісно, нами вже напрацьована певна база лікарів/лікарок, які готові працювати онлайн. Це можливо, якщо звернення людини носить суто консультаційний характер і не обумовлює необхідність очного прийому у спеціалістів/спеціалісток.

Ви лікар, який хоче співпрацювати з транс*спільнотою? Знаєте таких лікарів? Пишіть нам тут або у соціальних мережах: Istagram та Facebook.