Арі Міллер: «Я не боюся змін, і коли бачиш, що ти не на самоті, то природньо хочеться влитися в спільноту і стати її невід’ємної частиною…»


Привіт, когорто! 6-7 листопада у Києві пройшов II Форум трансгендерних та небінарних людей України. Ми взяли інтерв’ю у багатьох чудових гостей, а сьогодні до нас завітала Арі Міллер. Її інтерв’ю — це не просто розмова з активісткою. Це можливість пережити емоції та зрозуміти людей, які відвідують подію задля змін.

Вітаємо, Арі! Розкажіть, будь ласка, про себе.

Мене звати Аріна (Арі) Міллер. Я вимушена переселенка з окупованих територій, а саме з невеликого але мальовничого селища, розташованого на півночі Луганської області. Мені майже 37. Останню частину свого життя присвятила розвитку творчих навичок та пошуку себе у ролі гітаристки, фронтвумен метал-гурту, авторки фантастичних новел та подарунок життя своїм персонажам через їх візуалізацію в цнотливих концепт-артах… які призвели мене до розуміння, що неможливо жити чужим життям наче манкурт, рабинею в чоловічому тілі. Я сказала собі: «Або я починаю «перехід», або немає сенсу прикидатися, що життя безболісне». Якщо коротше, то я хочу бути активісткою, письменницею, сценарісткою та засновницею студії по розробці відеоігор. Що дивно, я маю розроблені проєкти, які очікують втілення у життя, але через гендерну дисфорію усе поставлене на паузу.

Чому Форум важливий для спільноти? Чи допомагають такі події залучити транс*персон до активізму?

Безумовно, Форум має важливий вплив на спільноту та спонукає подальшому розвитку. Це налагодження комунікацій між ініціативними групами чи громадськими організаціями, пошук нових можливостей, спілкування, обмін досвідом, обговорення значущих проблем та пошуки їх вирішення. Безумовно, пошук нових людей, згодних займатись активізмом. Я побачила, що кожен обирає свою стезю, чи то займаючись гуманітарною допомогою трансгендерним та небінарним людям, адвокацією чи лобіюванням та розширенням прав, допопогою з отриманням громональних препаратів, тощо. Також, це можливість заявити про себе, показати органам влади про наше існування і готовність до комунікацій. Налагодження контактів з представниками медичної, соціально-економічної та юридичної сфери. Я вважаю, такі заходи, як Форум, спонукають залученню трансгендерних людей до активізму. Безумовно, велику роль відіграє особиста мотивація, але коли ти бачиш, що процес організації на високому рівні та структурований, то краще розумієш свою роль, бачиш майбутнє. Хочеться бути задіяним у цьому процесі. Особисто мені, безумовно, було страшно вийти із тіні. Мене роздирали різні думки, починаючи від несприйняття як трансжінкою через мій відносно маскулінний зовнішній вигляд і нещодавно розпочату згт, і завершуючи особистою незадоволеністю та неможливістю конкурувати. Але, зійшовши з потягу, мої страхи поступово почали розвіюватись. Я не побоялася прийти, і була у захваті від дружньості та рівноправного відношення. Це можливість показати себе, зробити свій внесок в якості учасника ініціативної групи. Так, через брак досвіду і мій відносно недавній камінг-аут, мало що розуміла, особливо в юридичній і медичній сфері. Але я намагалась. Для мене, це чудова можливість познайомитись з цікавими людьми, та в цілому, розширення свого світобачення та свідомості. Я не боюся змін, і коли бачиш, що ти не один, то природньо хочеться влитися в спільноту і стати її невід’ємної частиною.

Які б теми Ви хотіли обговорити на наступному Форумі?

Оскільки я творча людина і маю декотрий багаж, то хотілося б щоби була можливість проявити себе творчо. Я маю на увазі мати можливість презентувати якийсь свій проєкт в перервах між основними і значущими сесіями. Я впевнена, що не одна з такими думками, і майже кожен має такий матеріал, який хотілось би показати аудиторії. Це може бути будь-що: чи то відеоролик, чи то слайдшоу картин, малюнків, інсталяцій, стендап або вірші; презентація художніх творів, та інших витворів мистецтва. Можливо, було би добре залучати до обговорення значущих проблем представників відповідних державних структур: лікарів, юристів, представників департаментів профільних міністерств. Іноземних гостей та представників транс* організацій із-за кордону.

Сподіваємось, ми ще зустрінемось у колі друзів. Бажаємо усім перемоги, в усіх сенсах цього слова!