Амбітні плани ГО “Когорта” для покращення життя транс*людей України на 2023 рік

З кожним днем все більше починаємо говорити вам про нові заходи, декілька перших вже провели. Активно збираємо команду на робочі зустрічі та активні обговорення. Причина цьому — ми офіційно продовжили проєктну діяльність  ГО “Когорта” у 2023 році.

Один з найважливіших перших кроків у 2023 був виступ виконавчої директорки ГО “Когорта” Анастасії Єви Домані у Кракові на зустрічі представників Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією  під назвою «Український державний діалог».

Виступ виконавчої директорки ГО «Когорта» Анастасії Єви Домані у Кракові

«Протягом 5 днів відбувався Діалог між Глобальним Фондом (ГФ), лідерами ключових груп та спільнот, основними реципієнтами ГФ в Україні, представниками МОЗ тощо. Ділилися результатами поточної трирічної програми ГФ. Виокремлювали позитивні активності, які бажано розвивати й надалі, в наступному циклі. Окремо фокус звертаємо на виклики для спільнот, ключових груп, які постраждали під час війни. Також обговорюються стратегічні плани на 2024-26 роки, приблизні обсяги фінансування у заявці до ГФ від кожної спільноти. Для транс*спільноти ми робимо акцент на продовження адвокаційних зусиль, мобілізації спільноти та депатологізації трансгендерності», — розповіла Анастасія Єва Домані.

Відносно до підтримуючих програм Глобального фонду ми хочемо розповісти про дуже значущий проєкт організації . Він має офіційну назву «Адвокація, інформування та мобілізація силами спільноти транс*людей України» і реалізується ГО”Когорта” за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» та Глобального фонду починаючи з 2021 року.

Керуватиме реалізацією цього проєкту, як і минулого року, членкиня ГО “Когорта”, новообрана представниця трансгендерної спільноти в Нац. раді з ВІЛ та ТБ Юлія Фамільєва:

“У 2023 році ми плануємо продовжити мобілізаційну, інформаційну та адвокаційну роботу за проєктом. У цій роботі ми базуємось на  сформованих та розвинених регіональних комьюніті, спираючись на отриманий досвід та досягнення двох попередніх років проєктної діяльності. Також вважаємо за необхідне забезпечити сталість досягнень та  відповідати на нові  виклики, які принесла Україні повномасштабна війна”, — поділилась керівниця проєкту. 

Цей проєкт передбачає розвиток регіональних осередків і розширення охоплення т*спільноти в усіх регіонах України. Звісно, війна внесла корективи в географію нашої діяльності, але ми все одно робимо кроки вперед.

Цьогоріч маємо наступні осередки:

  • м. Київ (координатор Ангел Інстіторіс).
  • Південний регіон з центром у м. Одеса (координаторка Олександра Павлюкова).
  • Південно-Західний регіон з центром у м. Чернівці (координатор Валерій Біголар).
  • Західний регіон з центром у м. Львів (координаторка Емілія Коваленко).

Запитали наших координаторів про їх плани на цей рік. Ось, що вони нам повідомили:

«Маю дуже важливе завдання — розвиток регіонального осередку в столиці України. Це велика відповідальність, але цікава та необхідна справа для київської трансгендерної спільноти. Я відчуваю інтерес та наснагу Сподіваюсь, що зможу це зробити так, щоб було корисно та цікаво транс*людям у Києві. «Когорта» —  транс*організація, яка працює за принципами “рівні для рівних”, обличчям до облич. Нічого для нас без нас!”, — розповів Ангел Інстіторіс.

“Перш за все,  хочу залучити більшу частину спільноти, почути їх потреби та зацікавленості у заходах, теми, які хотілося б обговорити та вільно спілкуватися. Щоб зустрічі були затишними. Адже безпечна спільнота — це коло з транс*людей, які можуть поділитися своїми потребами, переживаннями, дати пораду і зрозуміти ближнього. Якщо місцева спільнота погодиться, я б хотів провести захід на свіжому повітрі у теплу пору року. Де ми й обговоримо важливі т*питання і відпочинемо”, — анонсував Валерій Білогар.

“Моя головна мета — налагодження зв’язків із дружніми фахівцями та громадськими організаціями, задля покращення якості життя трангендерних та небінарних людей в Одесі. Проведення адвокаційної та параюридичної діяльності; розвиток волонтерської діяльності та підготовка активістів. Вже маю кроки та плани, як буду усього цього досягати”, — розповіла Олександра Павлюкова.

“Як регіональна координаторка ГО “Когорта” у Львові, запланувала подальше об’єднання трансгендерної спільноти міста. Збираюсь шукати дружніх лікарів, які можуть надати якісну медичну підтримку транс*людям. Крім того, планую розширювати діяльність нашої організації на інші міста заходу України, щоб забезпечити підтримку якомога більшому колу людей. Активно буду підтримувати транс*молодь, консультуватиму транс*персон, що тільки починають чи нещодавно почали перехід. Я впевнена, що нашими спільними зусиллями, ми створимо більш сприятливі умови для спільноти та підтримаємо всіх, хто цього потребує”, — каже Емілія Коваленко.

Обов’язково з усіма познайомимо і розповімо про кожного члена нашої команди детальніше. Кожний регіональних осередок буде щомісяця проводити захід на актуальні для місцевої транс*спільноти теми. До речі, кожний регіональний осередок має свій чат у Telegram. Тож пишіть нам, якщо ви проживаєте в одному з перелічених міст і належите до т*спільноти — ми додамо вас у чат для безпечного, взаємно підтримуючого та теплого спілкування. Звісно, усі події будемо анонсувати на сторінках у соціальних мережах. Підписуйтесь, щоб не пропустити (Instagram, Facebook, Telegram).

У 2023 році продовжуємо розвивати діючу мережу параюристів і будемо навчати наших параюристів допомагати транс*людям, які зіштовхнулись з дискримінацією. Тож нагадуємо про необхідність повідомляти нам про випадки транс*фобії, які відбулися з вами. По-перше, ми можемо реально допомогти, а по-друге, зафіксуємо інформацію про випадок і підвищимо видимість проблем транс*спільноти.

Цього року обов’язково продовжимо проводити консультації “рівний-рівному”, тому як завжди очікуємо на ваші питання до нашої команди. 

Ми продовжуємо взаємодіяти з партнерськими громадськими організаціями та ініціативними групами. Займатимемось пошуком медичних френдлі-фахівців та посилимо співпрацю з усіма лікарями, які вже є частиною нашої всеукраїнської мережі. Нагадуємо, що ви можете звернутися до нас за контактами транс*компетентних медичних спеціалістів.

Вже зараз перекладається на українську 8-а версія Стандартів допомоги трансгендерним людям від всесвітньої професійної асоціації по здоров’ю транс*людей (WPATH). Як тільки ми завершимо цю роботу, влаштуємо презентацію і в подальшому будемо просувати використання цих стандартів для надання медичної допомоги транс*людям.

Ще одна напрочуд важлива частина нашої роботи, це участь у роботі Національній раді з питань протидії Туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Зокрема, підтримка представниці від транс*спільноти, робота в профільних комітетах та Робочій групи щодо розробки пропозицій до програм, націлених на потреби трансгендерної спільноти, адвокація нагальних потреб та прав транс*спільноти, зокрема, бути визначеною, як ключова група населення щодо інфікування ВІЛ

Отже, ключове слово нашого 2023 року — “Ми продовжуємо”! Незважаючи на обстріли, відключення, загрози і кляту русню. Команда ГО “Когорта” продовжує робити життя української транс*спільноти кращим, безпечнішим і комфортнішим. 

Обов’язково підписуйтесь на наші сторінки у Instagram, Facebook, Telegram та Twitter. Там уся інформація про наші події та діяльність.  

Все буде Україна.