Привіт, друзі!

Нещодавно ми писали про старт проєкту параюридичної допомоги трансгендерним людям від ГО “Когорта”, який став можливий завдяки підтримці МБФ “Альянс громадського здоров’я” та Глобальному фонду. 

Отже, докладніше про параюридичну допомогу. 

Кому і у яких випадках вона буде корисною? Як відбувається консультування? 

Про це — у нашому пості. 

1. Що таке параюридична допомога для транс*людей?

Параюридична допомога для транс*людей — це надання первинної консультації. Допомога може включати в себе інформування про права, консультації з правових питань та надання ресурсів для захисту прав та інтересів транс*людей. Вона особливо важлива, оскільки далеко не завжди представни(ки)ці спільноти можуть звернутися по юридичну допомогу; до того ж, є питання, які не вимагають втручання юристів. 

2. Що робити, якщо параюрист не може вирішити питання, з яким звертається людина?

У такому випадку параюрист(ка) спрямовує людину до відповідних спеціаліст(ів)ток. Важливо розуміти, що параюридична допомога — це “перший етап”, який дозволяє розібратись у проблемі та зрозуміти подальший алгоритм дій. 

3. Як онлайн-інструмент REAct допомагає нашим параюрист(к)ам?

Задля усунення немедичних бар’єрів МБФ «Альянс громадського здоров’я», який є основним партнером проекту «Запровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні – REAct», за підтримки Frontline AIDS (Велика Британія) та в рамках фінансування від Глобального Фонду, впроваджує розроблену британськими колегами систему REAct, яка вже зарекомендувала себе в інших регіонах світу, адаптувавши її до українських реалій.

REAct — це унікальна система, яка дозволяє документувати кейси (випадки правопорушень) та реагувати на них, проводити моніторинг та оцінку правових перешкод, коли права людей (зокрема і представни(ків)ць транс*спільноти) порушуються.

В Україні система працює з 2019 року; вона активно працює у країнах Східної Європи та Центральної Азії, де зарекомендувала себе як надійна платформа.

REAct надає багато можливостей параюристам, зокрема:

  • Можна безпечно зберігати та структурувати отримані кейси.
  • Є можливість проводити моніторинг активностей, послуг, які надавались клієнтам.
  • Кілька спеціалістів можуть одночасно працювати над кейсом, особливо коли підключається психолог, юрист та ін.
  • Є можливість перенаправляти клієнтів за компетентною допомогою.
  • Збирається доказова база, яка дозволяє планувати подальші програми, впроваджувати нові ініціативи.

Немаловажливо і те, що REAct гарантує конфеденційність. Так дані захищені і залишаються доступними тільки для того кола фахівців, які працюють над кейсом.

4. З яких питань можна звернутись по допомогу?

Транс*люди можуть звертатися за параюридичною допомогою у зв’язку з легалізацією змін у своєму гендерному вираженні або імені, захистом від дискримінації у роботі, освіті та інших сферах, а також у зв’язку з насильством чи злочинами на ґрунті трансфобії. Важливо і те, що команда ГО “Когорти” — це також представни(ки)ці транс*спільноти, тому ми поважаємо конфіденційність і особистість кожної людини, яка звертається по допомогу.  

5. Чи є така допомога безкоштовною?

Так, уся допомога нашої команди є безкоштовною. За потреби ми також направляємо до дружніх фахівців, які нададуть підтримку та безоплатній основі. 

6. Що потрібно, щоб отримати допомогу?

Якщо Вам потрібна підтримка, будь ласка, заповніть відповідну форму (натискайте сюди).

Також можна знайти її у шапці профілю в Instagram. Також можна написати безпосередньо у приватні повідомлення: ми регулярно перевіряємо соціальні мережі і обов’язково надамо відповідь.

Звернення розглядаються у порядку черги: після опрацювання з Вами зв’яжеться наш(а) спеціаліст(ка). 

Ми дуже вдячні МБФ «Альянс громадського здоров’я» за підтримку у реалізації проєкту  «Захист прав трансгендерних людей України за допомогою рівних параюристів», завдяки чому представни(ки)ці нашої спільноти зможуть разом здобути власні права та отримати підтримку. 

#альянс_громадського_здоровя #когорта #параюрист #параюридична_допомога #допомога