«TRANSIT. Розумний посібник». Як варто змінити медичні заклади для потреб транс*спільноти?

Презентуємо документ, який довгий час розроблявся для транс*спільноти: «TRANSIT. Розумний посібник». Команда ГО «Когорта» долучилась до перекладу цього посібника на українську мову.

У цьому дописі ми хочемо коротко з ним познайомити. Документ створювали у співпраці з глобальною мережею з питань транс-жінок та ВІЛ — інфекції ІРГТ  (IRGT) та GATE.

Здоров’я транс*людей часто опиняється у небезпеці через дискримінацію та стигматизацію. Через негативне ставлення транс*люди відмовляються від своїх базових прав, переживають значні психологічні кризи, опиняються на межі бідності, обирають секс-роботу у якості заробітку.

Ми наполягаємо на необхідності навчати медичних працівників компетентному обслуговуванню пацієнтів, що належать до транс*спільноти

  Зокрема, важливо володіти знаннями з гендерно корегуючої медичної допомоги. Інформація, пов’язана з роботою медзакладу, повинна відображати й потреби транс*осіб. Звернення мають бути абсолютно анонімними та безпечними для транс*людей. Для комфорту пацієнта, персонал лікувальних закладів має підтримувати прагнення людини до здорового життя. До того ж, нюанси роботи медичних закладів та медиків зі транс*спільнотою повинні підкріплюватись законодавством.

Тому «TRANSIT» розробили для:

 – посадових осіб, які займаються питаннями громадського здоров’я;

– керівників програм з протидії  ВІЛ та інфекціям, які передаються статевим шляхом;

– громадських та негромадських організацій;

– медичних працівників.

Головна мета цього документу – покращити надання послуг лікування ВІЛ та інфекцій, які передаються статевим шляхом.

Якщо зовсім коротко!

Транс*люди повинні мати рівні права у питаннях профілактики, консультації та лікування ВІЛ. Без проблем анонімно тестуватися на визначення ВІЛ-статусу. Транс*особам, які мають підвищені ризики інфікування ВІЛ, має бути запропонована можливість приймати антиретровірусну терапію постійно для збереження їх ВІЛ-негативного статусу.

Також «TRANSIT» має значний перелік умов, які варто втілити, задля рівного доступу до медичної допомоги. Частина цього списку у каруселі

Прочитати більше і цікавіше можна у документі.