22/02/2021
# Проекти

«Адвокація, інформування та мобілізація силами спільноти транс*людей України»

За угодою надання суб — гранту від Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health, громадська організація «Когорта» залучена до виконання проєкту «Адвокація, інформування та мобілізація силами спільноти транс*людей України» в рамках реалізації програми «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні», яка реалізується за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Період реалізації проєкту:

впродовж 2021 ріку

Метою проєкту:

є створення можливостей для транс*людей України брати участь у прийнятті рішень та бути видимими, впливовими членами суспільства шляхом підготовки депатологізуючого, дружнього, транс*інклюзивного підґрунтя, де розвивається потенціал та  покращується якість  життя. 

Проєкт фокусується на основних  5 пунктах,  результатів в яких ми плануємо досягти:

 • децентралізація, 
 • мобілізація, 
 • депатологізація, 
 • медіа-адвокація, 
 • зміни в національному законодавстві. 
Завдання:
 1. Створити національну мережу, як включає щонайменше 5 ініціативних груп у 5 регіонах України, як представництва ГО “Когорта”.
 2. Організувати Національний форум транс*людей для формування консолідованого адвокаційного, соціально-політичного порядку денного спільноти та проведення загальнонаціонального діалогу серед транс*спільноти.
 3. Надати безперервну консультаційно-інформаційну підтримку провайдерам, послуги яких спрямовані на трансгендерну спільноту в форматі вебінарів та онлайн консультацій.
 4. Сформувати передумови включення гормональних засобів та базового лабораторного моніторингу  ефективності гормональної терапії серед трансгендерних клієнтів_ток з Національною службою здоров’я України в проекті “Доступні ліки” . 
 5. Адвокатувати внесення групи трансгендерних осіб до числа уразливих до інфікування ВІЛ.
 6. Сформувати робочу групу по розробці та впровадженню протоколів ендокринологічної підтримки для трансгендерних людей серед медичних фахівців, делегованих представників_ниць транс*спільноти, міжнародних організацій та осіб, які приймають рішення. 
 7. Співпрацювати з національними, міжнародними організаціями та представниками_цями спільноти щодо збору кейсів порушення прав та злочинів на грунті ненависті серед трансгендерних осіб. Сформувти та презентувати  тіньовий  звіт від України.
 8. Налагодити кооперацію в проведенні публічних акцій, медійних кампаній, прес-конференцій та інших заходів  для  привернення уваги до трансгендерної тематики. 
 9. Формувати непатологізуюче середовище, яке обізнано в питаннях гендерної ідентичності та толерує непатологізаційне ставлення серед представників_ц ЗМІ та  правоохоронних органів.

До географічного переліку увійшли наступні регіони:

 • Київ та прилеглі області (Центральний регіон)
 • Одеса та область
 • Запоріжжя та область
 • Харків та область
 • Дніпро та область

В результаті реалізації проєкту буде:

 • Сфокусувана увага на потребах,  особливостях доступу до ресурсів, мобілізаційних заходах  в регіонах та невеликих містах. Активне включення регіональних представниц_ків спільноти до Національного діалогу. Включення транс*спільноту до активних адвокаційних змін.
 • Мобілізація транс*спільноти та формування більш структурованого загальнонаціонального транс*ативізму із загальною повісткою та адвокаційними напрямами діяльності.
 • Розроблена та впроваджена система консультування та інформаційної підтримки сервіс-провайдерів послуг з профілактики ВІЛ серед транс*людей. 
 • Об’єднана транс*, правозахисна та  медична спільноти ,  для роботи та впровадження протоколів ендокринологічної підтримки, та інших клінічних настанов з ціллю формування транс*компетентної медичної допомоги.
 • Сформован депатологізаційний підхід до гендерної ідентичности серед представниц_ків ЗМІ, лікарів та  широкого загалу, на яких сфокусована співпраця в даному проекті. Цей підхід реалізується у всіх медіа-компаніях та публічних заходах проекта та поширюються на співпрацю с Альянсом громадського здоров’я. 
 • Підсилений професійний потенціал транс*спільноти, залученої в проект, за рахунок менторської підтримки та  консультуванню.